اهداف و چشم انداز

اهداف و چشم‌انداز

نشریه علمی – پژوهشی علوم و فناوری نساجی و پوشاک موسسه نساجی امروز

 

هدف اصلی از انتشار نشریه علمی – پژوهشی علوم و فناوری نساجی و پوشاک موسسه نساجی امروز، نشر آخرین دستاوردهای پژوهشگران در زمینه تمامی زمینه‌های تحقیقاتی مربوط به « نساجی و پوشاک » می‌باشد. سایر اهداف این نشریه عبارتند از:

 

 ارتقای سطح علمی و فنی متخصصان جامعه؛

 گسترش مرزهای دانش و فناوری؛

 برقراری ارتباط بین مراکز علمی، پژوهشی و صنعتی منطقه‌ای؛

 انتشار و انتقال یافته‌های علمی و فنی مراکز آموزشی و پژوهشی به‌ویژه یافته‌های اساتید، دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری و نیز دستاوردهای متخصصان صنایع گوناگون در زمینه موضوعات نشریه؛

 کمک مؤثر در حل مسائل پیچیده علمی و فنی صنایع و مراکز پژوهشی مرتبط در سطح منطقه‌ای و کشوری.

 

در این راستا از کلیه پژوهشگران، متفکران و مبتکرین دعوت می‌شود تا برای تحقق اهداف یادشده، مقالات پژوهشی اصیل خود را در همه شاخه‌های مرتبط با « علوم و فناوری نساجی و پوشاک » – که در ذیل این پاراگراف به‌تفصیل نام برده خواهند شد – به زبان فارسی تهیه کنند و از طریق سامانه «ارسال مقاله»، به‌صورت آنلاین ارسال نمایند. مقاله‌های رسیده با توجه به معیارهایی چون اهمیت موضوع، نوآوری، کاربردی بودن، گستردگی و فراگیری، کیفیت نگارش، چگونگی تجزیه و تحلیل مطالب، ارائه و تحلیل نتایج به‌دست‌آمده، پس از داوری توسط داوران متخصص در موضوع مقاله، در جلسه گروه دبیران (هیئت تحریریه)، مطرح و در مورد قبول یا رد آن، تصمیم‌گیری خواهد شد. مقاله ارسال‌شده نباید قبلاً در هیچ‌کدام از نشریات داخل یا خارج، ارائه و یا منتشر شده باشد. هرگونه مسئولیت در خصوص بدیع بودن، محتوا و نتایج علمی و فنی مقالات به‌عهده نویسندگان مقاله خواهد بود.

 

زمینه‌های تخصصی نشریه علمی – پژوهشی علوم و فناوری نساجی و پوشاک موسسه نساجی امروز شامل موضوعات زیر است، هرچند که فقط به آن‌ها محدود نمی‌شود:

 

علوم و مهندسی الیاف

 ریسندگی

 علوم و فناوری رنگ در نساجی

 رنگرزی، چاپ و تکمیل

 تکسچرایزینگ

 منسوجات بی بافت و کفپوش ها

 فناوری نانو و بایو

 منسوجات هوشمند

 پلیمرها و کامپوزیت های نساجی و پوشاک

پردازش تصویر در نساجی و پوشاک

مدل سازی و شبیه سازی در نساجی و پوشاک

 تکنیکهای آماری در نساجی و پوشاک

 کنترل کیفیت و مدیریت نساجی

 جامعه شناسی و هنر در نساجی و پوشاک